Meie lugu

Möödunud sajandi 80-ndate aastate lõpul avanaema hakanud raudsed piirid tõid muu hulgas kaasa erasõidukite arvu jõudsa kasvu Eestis. Alguses toodi Skandinaaviamaadest peamiselt kasutatud Ladasid, õige pea aga  muutusid kõige edukamateks impordiartikliteks Datsun Cherry'd ja Ford Transit kaubikud. 90-ndate aastate keskpaigas ilmestasid meie tänavapilti valdavalt Saksamaalt ja Hollandist sisse toodud kõikvõimalikud peamiselt 80-ndate algul toodetud automargid.

Oli tekkinud turg ja nõudlus autovaruosade järele, mida varasem keskne kaubandussüsteem rahuldada ei suutnud. Tööd olid alustanud ka juba esimesed uuele turusektorile orienteeritud autovaruosakauplused, kelle allikates olid valdavalt Soomes asuvad autovaruosade hulgilaod. Tarned olid siiski korraldatud peamiselt klientidelt vastuvõetud tellimuste alusel, ka näiteks süüteküünla või kiilrihma kättesaamist tuli autoomanikul oodata 1-2 nädalat. Soome  suurim autovaruosade hulgimüüja Koivunen Oy omas aga visiooni tulevikuks ning otsus oma ettevõtte rajamisest Eestisse tehtigi juba 1992. aastal, mil registreeriti ka tütarettevõte Balti Autoosad AS nime all. Sobivaimat aega kohapealse aktiivse tegevuse alustamiseks oodati veel paar aastat, mille jooksul kujunesid suures plaanis välja siinne turg ning klientuur - üle Eesti oli tegutsemas juba arvukalt autokauplusi ja - remondiettevõtteid, vajades igapäevaseks tööks  kaubatellimuste operatiivset täitmist.

Balti Autoosad AS esmaseks tegevusasukohaks sai ca 1000 m2 suuruse laopinnaga renditud angaar Tallinnas Kadaka teel, mis varasemalt oli toiminud VAZ autoteeninduse varuosalaona. Alates avamise hetkest 1995. aasta kevadel, oli antud hulgilao näol tegemist kogu turu suurima kohapealse autovaruosade valikuga, lisaks veel ka hulgaliselt tarvikuid ja tööriistu.

Uus kontori- ja laohoone Mustamäe teel valmis 1997. a. alguseks ja oma ca 4000 m2 laopinnaga pakkus järgnevateks aastateks mitmekülgseid võimalusi nii kaubasortimendi, laokoguste kui ka uute tooteliinide arendamiseks. Algasid kaupade otsetarned tehastest Euroopast, Jaapanist ja mujalt. Aastal 2000 lisandusid tootevalikusse uue suunana vabaajatooted - jalgrattad, rulluisud, motorollerid ja nendega seotud varustus.

Kiire majanduskasvu tingimustes 2000-ndate esimese kümnendi keskpaigas kasvasime ning arenesime meiegi ning peagi sai selgeks, et olemasolev laopind jääb taas kitsaks. Samuti seadis linnasisene asukoht piirangud kasvavate nõuetega logistiliste lahenduste arengule. 2008. a. jaanuaris avasime uksed klientidele uues, ligi 11000 m2 laopinnaga keskuses Tallinna lähedal Rae vallas.

Järgnenud majandusliku madalseisu tingimustes 2008-2009. a. suutsime vältida suuremaid tagasilööke, keskendudes peamiselt tootevaliku täiendamisele ja kliendisuhete kvaliteedi tõstmisele. Alates 2010-ndast aastast paranenud majanduslikes oludes oleme taas pöördunud kasvu ja arengu kursile.

Usume, et meie ettevõtte senise edu taga on kahe peamise tegurina pühendunud meeskond ning kõrgelt hinnatud kliendid. Lähtume põhimõttest, et meie koostööpartnerite hea käekäik ja areng tagavad ka meie edu.